Za poraz Borca zaslužni bivši igrači

Sport

Fudbaleri Borca poraženi su od Krupe rezultatom 2:0 u prvom lokalnom derbiju u Premijer ligi te posljednje kolo pred odlazak na drugu reprezentativnu pauzu dočekuju van planiranog mjesta na kraju sezone tj. Lige 6, odnosno na sedmom mjestu sa 13 bodova.

Borac je poklekao za samo dva minuta. Igrao se 73. minut kada se fudbaler Krupe Miljan Ljubenović namjestio na šut na 20 metara od gola, poslavši loptu pod prečku gola na kojem je stajao Asmir Avdukić.

Samo što su krenuli sa centra, Borčevi igrači doživjeli su novi šok – Krupa je osvojila loptu na sredini terena, uslijedio je dubinski pas prema Elviru Koljića sa lijeve strane, a bivši napadač Borca preciznim udarcem pogađa suprotni ugao Borčevog gola.

Da stvar bude još gora, oba gola postigli su bivši igrači Borca.

Jedini šut u okvir gola Borac je uputio tri minuta prije kraja utakmice, kada se, nakon gužve u šesnaestercu poslije izvedenog slobodnog udarca, lopta našla kod Mahira Karića koji pogađa prečku gola Nevresa Fejzića.

Narednu premijerligašku utakmicu Borac će odigrati u nedjelju, 1. oktobra, od 18 časova protiv tuzlanske Slobode.