Crvena Zvezda opet prva!

Sport

Crveno-beli odličnom igrom u drugom poluvremenu naneli Vojvodini prvi poraz ove sezone u Superligi.

0A- A A+
U prvenstvu Srbije više nema neporaženih ove sezone.

Posle Crvene zvezde koja je prošlog vikenda izgubila od Partizana (0:1), pognutih glava teren su prvi put napustili i fudbaleri Vojvodine. I to, upravo posle duela sa beogradskim crveno-belima.

Crvena zvezda – Vojvodina 4:1 (1:1) u derbi utakmici 10. kola Superlige.

Ovom pobedom, aktuelni šampion vratio se na vodeću poziciju sa dva boda više od Novosađana.

Do tri boda beogradski crveno-beli došli su zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu i pogocima Mičela Donalda u 56, Srđana Plavšića u 62. i Slavoljuba Srnića u 90. minutu. Prethodno je prednost domaćem timu doneo Džon Ruiz u 11. minutu, a na 1:1 izjednačio je Filip Malbašić u 43.

Pobeda Zvezde mogla je da bude i ubedljivija, ali se Ugo Vijeira sit ispromašivao u ovoj utakmici.

Uskoro opširnije…

Među 18 igrača Crvene zvezde za ovu utakmicu nije bilo dvojice letošnjih “pojačanja”, Pabla Moučea i Tomasa Fibela, što je dodatno podgrejalo priče o njihovom skorom rastanku sa crveno-belima, koje već neko vreme kruže.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Le Talek, Luković, Ristić – Poletanović, Donald – Plavšić, Kanga (90. Orlandić), Ruiz (77. Srnić) – Vijeira (86. Sikimić).

VOJVODINA: Kordić – Lakićević, V. Kovačević, Planić, Antić – Maksimović, Jovančić (72. Zličić) – Paločević, Meleg, Malbašić – Trujić (81. Trifunović).