Juniorska fudbalska reprezentacija BiH bolja od prvaka Evrope

Sport

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliko iznenađenje na startu grupe 5 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Tonija Karačića su sa 2:0 savladali Francusku i tako na startu pokazali da su u sjajnoj formi.

BiH je u vođstvo došla u 40. minuti kada je Demirović sjajno šutirao i krunisao dobru igru reprezentacije.

U nastavku veliki pritisak Francuza, ali ekipa selektora Karačića se uspešno branila i ono što je odbrana propustila zaustavljao je golman Igor Marković.

U finišu Francuzi su krenuli u potpunu ofanzivu što je BiH iskoristila da preko Marijana Ćavara u sudijskoj nadoknadi u 92 minutu dođe do 2:0 što je bio i konačan rezultat.

U narednom kolu BiH igra protiv Izraela u 16.30 24.marta, a u grupi je još Bugarska.